Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl
Regulamin zakupów

 

 1. Bearbook.pl (dalej zwany Sklepem) jest sklepem prowadzącym sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet, prowadzonym przez:

        Wojciech Kowalik

        Przy Agorze 26

        01-930 Warszawa

        tel. 508 899 508

        adres e-mail: bearbook@bearbook.pl

        NIP: 645-213-28-55

        REGON: 141537937

        Wpis do ewidencji działalności gospodarczej m.st. Warszawy pod numerem 474779

 

 1. Sklep  realizuje zamówienia złożone na stronie internetowej www.bearbook.pl. W wyjątkowych przypadkach Sklep może zrealizować zamówienia złożone inną drogą, w szczególności przez e-mail, komunikator internetowy bądź telefon.

 2. Produkty nowe oferowane w sklepie pochodzą bezpośrednio od producentów, dystrybutorów, wydawców lub z hurtowni - są wolne od wad fizycznych, chyba że zostało to wyszczególnione w systemie - przy opisie każdej z książek. Jeśli - przy składaniu zamówienia - okaże się że w magazynie pozostała książka posiadająca wady - Klient natychmiast jest o tym informowany przez Sklep. W takim przypadku Klient ma prawo do rezygnacji z zamówionego towaru. Jeżeli w sprzedaży w obniżonej cenie znajduje się książka posiadająca wady i jest to opisane na karcie produktu w Sklepie, wówczas prawo do reklamacji towaru nie przysługuje.

 3. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta, a także całkowita wartość zamówienia, jaką Klient otrzymuje w e-mailu potwierdzającym złożenie zamówienia Na wszystkie towary sprzedawane w naszym sklepie wystawiamy paragony kasy fiskalnej, lub - na życzenie kupującego, który nie prowadzi działalności gospodarczej - faktury VAT.
         

 4. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem Poczty Polskiej , kurierem UPS, ub osobiście - za pomocą usługi "Dostawa Warszawie". Możliwy jest również odbiór osobisty w siedzibie bearbook.pl. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku transportu.

 5. Możliwe są następujące formy płatności: 

  • Kartą płatniczą: przy dostawach Pocztą Polską, kurierem, odbiorach osobistych. Rozliczenia transakcji kartą płatniczą (Visa, Visa Electon, MasterCard, Maestro) przeprowadzane są za pośrednictwem eCard SA. .

  • Transferem elektronicznym - ePrzelewem (typu MultiTransfer, mTransfer, Płacę z Inteligo, Płacę z BPH itp.): przy dostawach Pocztą Polską, kurierem, odbiorach osobistych. Rozliczenia transakcji ePrzelewem przeprowadzane są za pośrednictwem eCard SA..

  • Przelewem: przy każdym rodzaju dostawy. Prosimy zwrócić uwagę, że płatność przelewem może wydłużyć czas realizacji dostawy o 1-2 dni. Numer rachunku bankowego podany będzie w e-mailu przesyłanym do klienta po złożeniu zamówienia.

  • Gotówką: przy odbiorze osobistym lub dostawie ekspresowej.

  • Przy płatności za pomocą pobrania pocztowego prosimy o potwierdzenie złożenia zamówienia. 

   

 6. Czas realizacji zamówienia uzależniony jest od dostępności towaru w magazynie Sklepu. Jeśli przy produkcie nie ma zaznaczonego czasu realizacji, wówczas zamówienie realizowane jest bezzwłocznie. W przypadku zaznaczonego czasu realizacji, całe zamówienie realizowane jest w momencie dostępności wszystkich towarów.
  W przypadku płatności przelewem termin realizacji wydłuża się o czas realizacji przelewu.Przesyłki są dostarczane Pocztą Polską zazwyczaj w ciągu 2-5 dni, przesyłką kurierską w ciągu 1-2 dni. Nie odpowiadamy za opóźnienia w dostawie przesyłek przez Pocztę Polską bądź firmę kurierską.

 7. Klient ma prawo do zwrotu zamówionego towaru w ciągu 30 dni bez podania przyczyny. Towar musi być w stanie niepogorszonym, a albumy, kalendarze, płyty CD i DVD - w oryginalnych, zafoliowanych opakowaniach. Zwracana odzież musi być oryginalnie zapakowana, musi posiadać metki i nie może nosić śladów używania. Koszt przesyłki ze zwrotem ponosi konsument.
        

 8. W przypadku niezgodności towaru z umową reklamowany towar wraz z  opisem uszkodzenia, a także ewentualne oczekiwania dotyczące sposobu realizacji naszych zobowiązań, należy odesłać na własny koszt do Sklepu za pomocą Poczty Polskiej.  Reklamacje rozpatrujemy w ciągu 7 dni od momentu dostarczenia do nas reklamowanego towaru wraz z opisem niezgodności z umową i paragonem lub fakturą VAT. Jeżeli w ciągu 7 dni sklep nie ustosunkuje się do żądań Klienta, żądanie  uznaje się za uzasadnione. W przypadku uznania reklamacji, towar wymieniany jest na niezawierający wad w najkrótszym możliwym terminie. W przypadku książek nowych termin ten może wynieść od 2 (jeśli towar jest w magazynie sklepu) do 14 dni (jeśli wymaga sprowadzenia zza granicy). W przypadku książek antykwarycznych towar może być wymieniony tylko wtedy, kiedy jest dostępny w magazynie. O dostępności bądź niedostępności towaru informujemy przy każdym z produktów. Klient może też zażądać zwrotu pieniędzy - dokonujemy zwrotu przelewem bankowym na rachunek wskazany przez Klienta w ciągu 7 dni od momentu rozpatrzenia reklamacji. Koszt przesyłki ze zwrotem ponosi konsument.

 9. Zwrot pieniędzy za zwracany towar - z uwzględnieniem kosztów przesyłki w wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie - przekazywany jest przelewem bankowym na rachunek krajowy wskazany przez Zamawiającego, lub - jeśli płatność była dokonana kartą płatniczą - na rachunek karty płatniczej.

 10. Reklamacje dotyczące publikacji elektronicznych (ebooków i audiobooków).

  • Klient kupuje publikacje elektroniczne bez prawa odstąpienie od umowy kupna, za wyjątkiem przypadków, gdy nie nastąpiło wykorzystanie zaszyfrowanego linku, przyporządkowanego do określonej transakcji, umożliwiającego otwarcie pliku z publikacją elektroniczną.

  • Klient ma prawo reklamowania zakupionej publikacji elektronicznej w sytuacji gdy:

   • zawartość pliku jest niezgodna z opisem

   • plik posiada wady techniczne

  • Reklamacji nie podlega:

   • format publikacji elektronicznej

   • niemożność otworzenia pliku na urządzeniu, które nie obsługuje lub obsługuje nieprawidłowo dystrybuowany formatu pliku

  • Dystrybutor zobowiązuje się do rozpatrzenia reklamacji w ciągu 14 dni od daty wpłynięcia reklamacji do Dystrybutora

  • W przypadku braku możliwości usunięcia uznanych wad, Dystrybutor zwróci Klientowi pobraną opłatę pod warunkiem pisemnego oświadczenia o usunięciu wszystkich kopii pobranego pliku w tym kopi plików pobranych przez Klienta. Wzór oświadczenia udostępniany jest mailem na życzenie Klienta.

 11. Klient składający zamówienie lub rejestrujący się na stronie internetowej http://bearbook.pl zgadza się na przekazywanie na adres e-mail podany w czasie rejestracji informacji handlowych o promocjach i ofercie bearbook.pl. Podobnie Klienci podający swój adres e-mail celowo w polu "Subskrypcja" na stronie głównej. W każdej chwili Klient może zrezygnować z subskrypcji.

 12. Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas odbioru towaru przez Klienta.  

 13. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie.  Rejestracja w systemie Sklepu bądź złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.